Oulun vihreät nuoret ry – OVN

Oulun vihreiden nuorten jäseneksi voit liittyä tästä: http://www.vihreat.fi/liity?yhdistys=168

Jos olet jo jäsen, voit maksaa jäsenmaksusi oheisen linkin kautta: http://www.vihreat.fi/jasenmaksu?yhdistys=168&maksu=vanha_jasen

Hallitus 2017

Puheenjohtaja Roope Korkala, roopakorkala(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja Harri Lempola, harri.lempola(at)gmail.com

Sihteeri Tomi Nissinen, tominissinen(at)hotmail.com

Taloudenhoitaja Raisa Rautiola, raisa.rautiola(at)gmail.com

Hallituksen muut jäsenet: 

Mirja Mustapirtti, mirja.mustapirtti(at)gmail.com

Jarmo Tauriainen, jarmo_tauriainen(at)hotmail.com

Jere Taskila, jere.taskila(at)hotmail.com

Oulun Vihreiden Nuorten omat nettisivut löydät osoitteesta:

http://ovn.kapsi.fi/

Oulun vihreät nuoret ry:n (OVN) toiminnan tarkoituksena on edistää vihreitä arvoja Oulun alueella. Oulun vihreät nuoret ry kannattaa tasa-arvoa, demokratiaa, suvaitsevaisuutta, ihmis- ja eläinoikeuksien toteutumista sekä luonnonsuojelun parantamista ja kehittämistä. Toimintaan kuuluu kiinnostavien ja ajankohtaisten asioiden käsitteleminen, sekä keskustelutilaisuuksien ja muiden tapahtumien järjestäminen ja kannanottojen tekeminen. Toiminnallaan OVN haluaa aktivoida nuoria mukaan yhteiskunnalliseen vaikuttamiseen.